Předmět prohlubuje základní znalosti analogové i číslicové elektroniky a rozšiřuje je směrem k elektronickým funkčním blokům. V úvodu jsou zopakovány potřebné znalosti bakalářského studia. Z analogových obvodů jsou probírány zejména základní funkční bloky (zesilovače, zdroje, filtry, generátory, spínače). Z číslicových obvodů jsou probírány obecné sekvenční logické obvody a principy zakázkových obvodů. Předmět dále seznamuje se základními architekturami mikropočítačů a uvádí přehled komunikačních sběrnic a protokolů. Studenti umí definovat základní analogové a funkční bloky. Studenti se umí orientovat v číslicových obvodech. Studenti umí definovat základní architekturu mikropočítačů.
Předmět prohlubuje znalosti programování v programovacím jazyce vyšší úrovně. Studenti se seznámí s postupy v oblasti objektově orientovaného programování, algoritmizace úloh a realizace algoritmů v programovacím jazyce Java. Algoritmy jsou směrovány do oblastí: zpracování textových řetězců, zpracování diskových souborů, numerické metody, realizace a procházení seznamů a stromových struktur.
Cílem předmětu je seznámit studenty s metodami automatického řízení a zpracování dat ze senzorických systémů, které umožňují dosáhnout toho, aby vozidlo vykazovalo dílčí prvky autonomního chování (v podobě pokročilých asistenčních systémů ADAS, SAE úroveň 1,2) nebo vyšších stupňů autonomie až po zcela autonomní řízení (úrovně 3 až 5 podle klasifikace SAE).