Předmět se zabývá základy analogové i číslicové elektroniky, popisem funkce, vlastností a aplikací základních prvků, ADC/DAC převodníků a jednoduchých obvodů pro zpracování a úpravu analogových a číslicových signálů.
Předmět se zabývá základy analogové a číslicové elektroniky na výkladu funkce, vlastností a aplikace základních prvků (pasivní součástky, tranzistory bipolární a unipolární, operační zesilovače, hradla a klopné obvody) a nejjednodušších obvodů (zesilovač, oscilátor, registr, čítač, paměť). Dále je představen proces analogově-digitálního a digitálně-analogového převodu (ADC a DAC) z hlediska hardwarové realizace. Studenti jsou také seznámeni se základními typy snímačů. V závěru kurzu se studenti seznámí s využitím mikrokontroleru v měřícím řetězci.
Předmět seznamuje posluchače s možnostmi praktického využití signálových procesorů pro základní metody číslicového zpracování signálů. Je probrána architektura signálových procesorů, způsob programování a algoritmizace úloh pro zpracování v reálném čase, dostupné periferie a jejich možnosti. Na praktických příkladech jsou prezentovány metody časové a frekvenční analýzy, algoritmy výpočtu konvoluce, korelace, FFT a možnosti návrhu číslicových filtrů.
Předmět je úvodem do problematiky základních logických obvodů a číslicové elektroniky. Studenti se seznámí s vlastnostmi základních integrovaných obvodů, s návrhem a implementací logických systémů a získají znalosti o moderních programovatelných obvodech tvořících základ počítačových a řídících systémů.
Předmět je úvodem do problematiky základních logických obvodů a číslicové techniky. Studenti se seznámí s metodikou návrhu logických funkcí a konečných automatů. Teoretické poznatky budou ověřovány experimenty se standardními a programovatelnými integrovanými obvody. Studenti se dále naučí využívat mikroprocesorů pro řízení různých experimentálních úloh.
Předmět je zaměřen na seznámení studentů se základy a principy snímaní, záznamu, kódování a komprese dat (obraz, zvuk, video).
Cílem předmětu je seznámit studenty se základními formami elektronické dokumentace, se zásadami pro její tvorbu a se základními programovými prostředky pro její tvorbu a správu
Předmět je zaměřen na problematiku návrhu elektronických zařízení a praktickou dovednost s ním v reálném návrhovém systému. Jsou probírána témata z oblasti návrhu a technologie výroby desek plošných spojů (DPS), elektrických vlastností DPS, přípravy výroby DPS. Studenti jsou seznámeni také s problematikou technologie osazování součástek na desky plošných spojů a související problematikou vlastností součástek