2019/20
Obrázek kurzu KOD/AXE1 - Praxe1 (2019)
2019/20
Řízená praxe musí být vykonána v libovolné technickohospodářské aktivitě v souladu s profilem studijního programu a ve vazbě na zvolenou specializaci, na území České republiky nebo v zahraničí. Student si může vyjednat praxi sám včetně návrhu garanta praxe z dané instituce, nebo může využít možnost absolvovat řízenou praxi v organizaci, se kterou má fakulta uzavřenou partnerskou smlouvu. Na základě realizace praxe studenti vypracují závěrečnou zprávu a dodají potvrzení o absolvování praxe.
Obrázek kurzu KOD/BP1 - Bakalářská práce (2019)
2019/20
Bakalářská práce řeší technický problém dle zadaného tématu.
Obrázek kurzu KOD/DP1 - Diplomová práce 1 (2019)
2019/20
Cílem předmětu je seznámit studenty s postupem zpracování odborné rešerše. Studentům jsou vysvětleny základní pravidla pro zpracování odborných textů a jsou informováni o obsahových a formálních náležitostech závěrečné práce a způsobu jejich prezentace. Studenti se seznámí se zvoleným tématem a připraví plán experimentů, provedou případně pilotní testy s cílem ověřit, zda je dané téma pro řešení diplomové práce vhodné a řešitelné jak z hlediska odborného tak formálního.
Obrázek kurzu KOD/SAZ - Stroje a zařízení v oděvní výrobě (2019)
2019/20

Předmět Stroje a zařízení v oděvní výrobě poskytuje studentům základní vědomosti z oblasti správného použití strojů a zařízení pří výrobě oděvů v nakládacím, oddělovací, spojovacím a tvarovacím procesu. Cílem je seznámit studenty s principem funkce šití a následně s principy základních, speciálních a automatizovaných strojů. Předmět se věnuje také perspektivě a novému vývoji strojních šicích jehel, strojů a zařízení v oděvním průmyslu s důrazem na zajištění vysoké jakosti výrobků. Teoretická výuka je doplněna praktickou prací studenta na vybraných speciálních strojích. Pozornost bude věnována také praktickým aplikacím strojů a zařízení včetně praktickému návrhu stehů a švů pro konkrétní výrobky. Studenti získají základní přehled o dopravních systémech a logistice v oděvní výrobě.

Obrázek kurzu KOD/BP2 - Bakalářská práce (2019)
2019/20
Bakalářská práce řeší technický problém dle zadaného tématu.
Obrázek kurzu KOD/DOK - Dějiny oděvní kultury (2019)
2019/20
Vznik oděvu, mezníky složitého vývoje oděvní kultury od pravěku do současnosti. Módní styly v závislosti na hospodářských a společenských podmínkách doby a estetické principy, z nichž odívání vychází. Vznik a vývoj oděvních součástí a doplňků. Módní návrháři, módní trendy a tvorba oděvních kolekcí.
Obrázek kurzu KOD/SPO - Spojovací proces (2019)
2019/20
Předmět Spojovací proces poskytuje studentům základní vědomosti v oblastech požadavků a funkce oděvních výrobků, šicích nití používaných k spojovacímu procesu ve výrobě oděvů, nekonvenčních způsobů spojování textilií. Cílem předmětu je seznámit studenty s principem konvenčního způsobem spojování textilií šitím a nekonvenčními způsoby spojování. Studenti porozumí základním principům svařování pomocí ultrazvuku, vysoké frekvence, horkého klínu, horkého vzduchu nebo nýtování či lepení a podlepování páskou. Budou schopní diskutovat vliv vlastností plošných textilií na způsob spojování s vazbou na výslednou kvalitu oděvního výrobku. Na základě dosažených vědomostí mohou posoudit jednotlivé způsoby spojování a navrhnout jejich využiti při výrobě nových oděvů a výrobků. Zvláštní pozornost bude věnována vlastnostem a novým druhům šicích nití.
Obrázek kurzu KOD/SPP - Spojovací proces (2019)
2019/20
Předmět Spojovací proces poskytuje studentům základní vědomosti v oblastech požadavků a funkce oděvních výrobků, šicích nití používaných k výrobě oděvů, nekonvenčních způsobů spojování textilií. Cílem předmětu je seznámit studenty s principem konvenčního způsobem spojování textilií šitím a nekonvenčními způsoby spojování. Studenti porozumí základním principům svařování pomocí ultrazvuku, vysoké frekvence, horkého klínu, horkého vzduchu nebo nýtování či lepení. Budou schopní diskutovat vliv způsobů spojování na vlastnosti plošných textilií s vazbou na výslednou kvalitu oděvního výrobku. Na základě dosažených vědomostí dokáží posoudit jednotlivé způsoby spojování a navrhnout jejich využiti při výrobě nových oděvů a výrobků. Zvláštní pozornost bude věnována vlastnostem a novým druhům šicích nití.
Obrázek kurzu KOD/AJC - Clothing Technology (2019)
2019/20
Hlavním cílem předmětu je poskytnout studentům základní přehled v oboru technologie a oděvní výroby. Předmět je vyučován v anglickém jazyce. Předmět se zabývá problematikou textilních technologií, výroby oděvů, strojů a zařízení v oděvní výrobě. Studenti si prohloubí své znalosti v odborné terminologii, lépe porozumí oceňování, merchandisingu a celkovým výrobním systémům oděvního průmyslu.
Obrázek kurzu KOD/VOD - Výroba oděvů (2019)
2019/20

V předmětu Výroba oděvů se studenti seznámí se základy celého výrobního procesu oděvů, které patří mezi základní znalosti potřebné pro praxi v tomto oboru. Úkolem je, aby studenti získali potřebné základní znalosti od vlastností oděvních materiálů až po zhotovení oděvního výrobku. Studenti budou schopni porozumět významu a funkci oděvního materiálu v konfekčním zpracování, organizační struktuře, předvýrobní a výrobní fáze výroby. Seznámí se základy somatometrie, velikostního sortimentu, konstrukční přípravou výroby a s využitím CAD systémů v oděvní výrobě. Studenti získají ucelený přehled o průmyslové výrobě oděvů a organizaci výrobního procesu.

Obrázek kurzu KOD/DOK*A - Dějiny oděvní kultury (2019)
2019/20
Koncepce předmětu předpokládá u posluchačů základní znalosti o vývoji evropské vizuální kultury na úrovni posluchače vysoké školy zaměřené na architekturu. Hlavním cílem předmětu je tyto znalosti rozšířit o vědomosti z oblasti textilního umění a zvláště oděvní tvorby a uvést je do nových kontextů.
Obrázek kurzu KOD/DP2 - Diplomová práce 2 (2019)
2019/20
Cílem předmětu je umožnit studentům hlouběji rozpracovat zadanou problematiku s ohledem na předchozí výsledky. Zpracovat dílčí části práce a to nejen obsahově ale i po stránce formální a výsledky prezentovat
Obrázek kurzu KOD/DP3 - Diplomová práce 3 (2019)
2019/20
Cílem předmětu je poskytnout studentům dostatek času na závěrečné zpracování práce a její odevzdání. Důraz je kladen na hlubší zpracování dané problematiky, vyhodnocení získaných informací a dat, stanovení závěrů a porovnání se stávajícími poznatky a případně modely.
Obrázek kurzu KOD/TEC2 - Vybrané statě z technolog. oděvní výroby (2019)
2019/20
Student získá poznatky o terminologii oboru, technologii zhotovení oděvního výrobku z hlediska účelu, použití a druhu zpracovávaného oděvního materiálu, o technologii konfekčního zpracování oděvů a prádla, o vypracování soupisu technologických operací při různých druzích montáží.
Obrázek kurzu KOD/TPV - Technická příprava výroby a technologie (2019)
2019/20
Tento předmět seznamuje studenty s technickou přípravou výroby v oděvním průmyslu od tvorby úspěšné oděvní kolekce, přes modelovou a konstrukční dílnu až k plánování výroby. Seznamuje také v základech s ekonomickou částí přípravy výroby, metodami výpočtu spotřeby práce a organizace pracovního místa. Dále seznamuje studenty s principy, typy a postupy technologického vypracování oděvních výrobků a prádla vzhledem k jejich funkci a účelu použití.
Obrázek kurzu KOD/VYT - Vybrané statě z technologie oděvní výrob (2019)
2019/20

Student si rozšíří znalosti z oblasti technologie výroby oděvů. Seznámí se s postupem zhotovení vybraných prvků oděvů a celých oděvů v průmyslové výrobě. Přednášky jsou zaměřeny na teoretické znalosti postupu zhotovení oděvů se zaměřením převážně na podšité oděvy. Zpracování výrobků je zaměřeno na průmyslovou výrobu. Jsou porovnány různé způsoby montáží, různé postupy zhotovení s ohledem na dostupné strojní vybavení. Vybraná část přednášek je věnována i technické konfekci.

Obrázek kurzu KOD/AOV - Automatizace v oděvní výrobě (2019)
2019/20
Základní principy automatizace a robotizace v textilním a oděvním průmyslu. Druhy pohonů, jejich vlastnosti. Tekutinové pohony. Pneumatické obvody, příklady jejich řešení a aplikace v oděvní výrobě. Automatizované šicí stroje. Kompresory, jejich principy. Měření tlaků plynů. Schémata a principy rozvaděčů. Dopravníkové systémy, jejich aplikace. Principy vybraných senzorů používaných u automatizovaných zařízení v oděvní výrobě. Druhy pohonných jednotek používaných u šicích strojů a dalších oděvních zařízení. Problémy s manipulací s plošnými textiliemi. Úchopné hlavice pro oděvní a textilní průmysl. Průmyslové roboty a manipulátory, jejich kinematické struktury. Koncové efektory robotů. Aplikace robotů pro manipulaci v oděvním a textilním průmyslu, montážní operace.
Obrázek kurzu KOD/CAD - CAD/CAM systémy v oděvní výrobě (2019)
2019/20
Využití PIS systémů (podnikových informačních systémů) a inženýrských metod pro podporu řízení a plánování podnikových procesů, obecné principy CAx systémů, formáty ukládání obrazových informací, výměna dat mezi CAD systémy, přehled CAx technologií aplikovaných v konfekční výrobě (software+hardware), PDM a PLM systémy v konfekční výrobě, využití automatické identifikace - čárové kódy, radiofrekvenční detekce.
Obrázek kurzu KOD/CLTE - Clothing technology (2019)
2019/20

Hlavním cílem předmět je poskytnou studentům základní přehled v oboru technologie a oděvní výroby. Předmět je vyučován v anglickém jazyce. Předmět se zabývá problematikou textilních technologií, výroby oděvů, strojů a zařízení v oděvní výrobě. Studenti prohloubí své znalosti v odborné terminologii, lépe porozumí oceňování, merchandisingu a celkovým výrobním systémům oděvního průmyslu.