Novinky stránek

Změna designu portálu

von Igor Kopetschke -

Dobrý den,

určitě jste si všimli, že elearning vypadá jinak. Bohužel, doposud používaný motiv Adaptable (jehož nejsem autor) vykazuje dlouhé měsíce chyby v javascriptu při načítání stránek a blokoval tím pádem některé ovládací prvky.
Rozhodl jsem se ke změně - vyměnil jsem motiv za ten který momentálně vidíte. Současně se omlouvám za některé designové nedostatky, budu jej postupně ladit a věřím, že benefit v podobě rychlosti a  spolehlivosti načítání stráněk vyváží aktuální drobné nedostatky ve vzhledu.

Důležité:
Pokud stále vidíte své stránky či kurzy ve starém designu, zkontrolujte si, jestli máte:

 • ve svém profilu nastavený motiv jako Výchozí
 • ve svých kurzech nastavený motiv jako Výchozí


Mobilní aplikace - vyřešen problém s přihlášením

von Správce ALS -

Dobrý den,
problém s přihlášením webové aplikace se zdá být vyřešen - jak jsem předpokládal, na vině byla nedávná aktualizace, která ve standardním nastavení vypnula přístup k webovým službám pro mobilní aplikaci. Nyní by již mělo být vše v pořádku.

Igor Kopetschke

Mobilní aplikace - problém s přihlášením

von Igor Kopetschke -

Dobrý den,

během úterý 21.11. se objevilo několik případů, kdy nebylo možné se přihlásit do mobilní aplikace Moodle. Hledal jsem příčinu a níže uvídám zjištěné informace:

 • Problém nikterak nesouvisí s aktualizací elearningu, konkrétně s jádrem Moode, které bylo aktualizováno v noci z 18. - 19.11 .
 • Problém jsem řešil s oficiáním partnerem Moodle v ČR i s centrálou Moodle a můj závěr ohledně aktualizace mi potvrdili
 • Dále jsem problém konzultoval s kolegy na jiných univerzitách v ČR a dostal jsem informaci, že mobilní aplikace mívá občas problém s validním přihlášení, takže je dost možné, že zrovna včera měla tato aplikace svůj černý den
 • Jediným validním přihlášením do mobilní aplikace pro TUL je přihlášení pomocí uživateslkého jména a hesla. Dnes jsem to vyzkoušel na svém telefonu s Androidem a bez problémů se mohu přihlásit.
 • Přihlášení přes QR kód je sice pro elearning nakonfigurováno, ale jedná se o PLACENOU službu a tu určitě na TUL nemáme. Více info zde : https://apps.moodle.com/local/apps/#pricing
 • Pokud někomu doposud fungovalo přihlášení přes QR kód, tak je to jedna velká záhada a spíše bych ji přičítal nějaké šedé zóně v aplikaci. Koneckonců mi na toto nedokázali odpovědět ani oficiální Moodle partneři.

Na základě výše uvedených konzultací jsem získal tato doporučení, pokud problém přetrvává :

 • Udržovat aplikace aktualizovanou
 • Zkusit aplikaci odinstalovat a opět zpětně nainstalovat
 • Zkusit to nějaké době (15 minut - 1 hodina) znovu a až po třeba 3 pokusech mne teprve kontaktovat.

Bohužel se jedná o situaci, kterou nedokážu nikterak ovlivnit. Budu ale vděčný za jakoukoli zpětnou vazbu.

Ing. Igor Kopetschke

Ältere Themen...